Krikštynų stalas

2008.08.23.

Jei krikštynas švęsite kavinėje ar restorane, greičiausiai, atėję švęsti jau rasite paserviruotus ir vaišėmis nukrautus stalus ir  jums teliks tik smagiai praleisti laiką. Tačiau jei šventę rengiate savo namuose ar išsinuomotoje salėje, teks patiems pasukti galvą kaip papuošti šventės vietą bei krikštynų stalą.

Pirmiausia, pravartu būtų žinoti keletą esminių dalykų apie patį stalo serviravimą. Neabejotina, jog patiekalo estetinis  pateikimas gali svečią priversti tiek nekantrauti pasimėgauti maistu, tiek atgrasyti nuo jo. Todėl serviruojant tiek kasdieninį, tiek ir šventinį stalą reikėtų nepamiršti pasinaudoti keliais elementariais serviravimo principais, o visa kita, tik Jūsų išmonės ir fantazijos kloduose.

Kaip ir kitose srityse, susijusiose su maisto ruošimu, higiena yra ypač svarbi, taip ir stalo serviravime - švara yra esminis punktas. Todėl prieš tiesiant staltiesę, dedant lėkštes, puodukus ar taures ant stalo įsitikinkite, kad jie yra švarūs.

Tradiciškai stalas yra dengiamas staltiese. Ji suteikia stalui jaukumo, be to išryškina naudojamus puošybos elementus, pavyzdžiui, žvakes, gėlių puokštes, servetėles. Jeigu staltiesė yra baltos arba šviesios, pastelinės spalvos, tada patartina serviravimo akcentus rinktis ryškesnių spalvų; ir atvirkščiai - jei stalas dengtas intensyvesnės spalvos audeklu, tuomet rinkitės ramesnių tonų puokštes, žvakes ar žvakides. Gyva gėlių puokštė yra nuostabi stalo puošmena, tik prieš dedant ją,  įsitikinkite ar nėra per didelė, ir ar neužstos svečiams matyti vienas kito.

Stalo nereikėtų perkrauti. Jeigu neužtenka vietos sudėti visus patiekalus iškart, palaukite, kol svečiai pasivaišins esamais, tuomet nuėmę kelias lėkštes turėsite vietos atnešti kitiems patiekalams. Arba naudokite servizinį staliuką.

Stalo įrankiai prie lėkštės yra dedami tokia tvarka: į dešinę pusę pirma dedamas peilis, ašmenimis pasuktas į lėkštę, o šalia jo, valgomasis šaukštas. Iš kairės pusės - šakutė, ir jeigu reikia desertinė šakutė(ji taip pat gali būti dedama ir virš lėkštės), bei servetėlės. Taurės ar stiklinės dedamos dešinėje pusėje.
Nepamirškite ant stalo padėti cukrinės ar druskinės ir pipirinės. Taip pat jei ruošiatės vakarėliui - turėkite atsargai po ranka pasidėję dar kelis serviravimo komplektus netikėtiems svečiams.

Renkantis šventės dekoracijas krikštynoms, galima akcentuoti kokią nors spalvą. Galima išsiųsti svečiams pasirinktos spalvos kvietimus, patiems pasipuošti tos pačios spalvos drabužiais ar pagyvinti aprangą šios spalvos detalėmis, taip pat ir svečių galima paprašyti ateiti pasipuošus tam tikros spalvos drabužiais. O atvykę į šventės vietą, jie rastų ta pačia spalva dekoruotą aplinką bei papuoštą šventinį stalą.

Jei krikštijama mergaitė, stalo dekoracijos gali būti rožinės spalvos. Ant stalo gali būti šios spalvos gėlių puokštė, užtiesta rožinė staltiesė. Tačiau tuomet indai turėtų būti balti. Arba atvirkščiai - balta staltiesė ir rožinės spalvos indai. Gali būti išdėliotos šios spalvos žvakutės, pakabinti balionai, net valgiai - ir tie gali būti rožinės spalvos! Ir žinoma, rožinis krikštynų tortas..

Analogiškai, krikštijant berniuką, šventės bei stalo dekoracijos, gali būti melsvos spalvos. Melsvi balionai, melsvos gėlės, servetelės, kėdžių dekoracijos, bei žydros spalvos skanėstai, tortas ar net gėrimai, neleis suabejoti, jog čia vyksta mažo vyruko šventė..

Galima surengti ir "baltas" krikštynas. Balta labai šventiška spalva, tinkanti įvairiomis progomis, o ypač krikštynoms. Ir nesvarbu kas krikštijamas - berniukas ar mergaitė. Be baltos spalvos staltiesės, indų, servetėlių, stalą galimą papildyti dar ir tokiomis dekoracijomis kaip maži balti angeliukai, žvakės ar įvairių baltų gėlių puokštės, o šventės aplinką papuošti baltais balionais ar girliandomis.

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Krikštynų stalas
Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4.5 (8 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms