A.Šemberienei krikštatėviai - itin svarbūs

2009.03.10.

Šalyje žinomo kolekcininko bei operos solistės šeimoje gimusi Agnė Armoškaitė-Šemberienė ilgai rinkosi, kas bus jos šešerių metų sūnaus Gabrieliaus krikšto tėvai.
Trukdė ne didelis užimtumas. Dainininkė, televizijos laidų vedėja bei renginių organizavimo kompanijos "Uzi Group" vadovė neslepia, kad į vienintelės atžalos krikštynas bei krikšto tėvus žvelgia labai atsakingai.
"Kur kas didesnė blogybė būtų skubėti, kuomet krikšto tėvais pasirenkamas bet kas. Lietuvoje dar pasitaiko atvejų, kai po krikšto sakramento vaikai su savo krikštatėviais toliau nebendrauja, nes nutrūko ryšys, neišsaugojo šiltų santykių visam gyvenimui", - sakė Agnė Armoškaitė-Šemberienė.
Jos įsitikinimu, krikšto tėvai savo krikštasūniui ar krikštaduktei turėtų būti pavyzdžiu - išmintingi, intelektualūs, ir, be abejo, mylintys vaikus.

- Ponia Agne, ar jau žinote, kas bus Jūsų sūnaus Gabrieliaus krikšto tėvai?

- Taip, tačiau iki krikštynų fakto jų pavardžių nenoriu skelbti viešojoje erdvėje. Gabrielius su būsimaisiais krikštatėviais daug bendrauja, tarp jų vyksta labai gražių bendrų dalykų, tarkime, švenčiami gimtadieniai, lankomasi kinoteatruose. Jei būsimasis krikšto tėvelis grįžta iš užsienio, tai visada su dovanomis Gabrieliui. Jam dėmesio netrūksta. Mano sūnų ir būsimuosius krikštatėvius jungia iš tiesų šiltas, nuoširdus bendravimas.

- Kada planuojate sūnaus krikštynas?

- Ko gero, šiemet, žiemą, kai vyras atostogaus ir grįš į Lietuvą (garsus futbolininkas Deividas Šemberas priklauso CSKA futbolo klubui Maskvoje - aut. past.).

- Apranga krikštynų šventei paprastai planuojama iš anksto. Kaip žadate puošti sūnų?

- Bus tradicinė apranga - šviesių tonų tvarkingi, gražūs drabužėliai.

- Ar esate krikšto mama? Kada paskutinį kartą buvote krikštynose?

- Ko jau ko, bet krikšto vaikų būsiu turtinga. Šiuo metu turiu du krikštavaikius. Paskutiniojo, Rojaus, krikštynose buvau praėjusiais metais. Ir netolimoje ateityje laukia ne vienerios krikštynos - tapsiu krikšto mama dar dviem vaikams.

- Jūsų nuomone, kokia yra geriausia dovana krikštavaikiui?

- Tradicinė - sidabrinis šaukštelis. Dar man labai patinka daili dėžutė dantukams sudėti.

- Ponia Agne, neslėpėte, kad būta laiko, kuomet galvojote: vaikai turėtų užaugti ir patys pasirinkti - krikštytis ar ne. Ką apie tai dabar manote?

- Mūsų šeima pasirinko krikštynas, kadangi sūnus auga auklėjamas katalikiška dvasia. Tačiau pastebiu, kad vis mažiau žmonių skuba krikštyti savo kūdikius tik jiems gimus. Religinių dogmų suvokimas švelnėja, keičiasi. Žmonės mažiau paiso mūsų prosenelius kankinusios baimės, kad tuoj po gimimo nepakrikštytam vaikui kiek vėliau gali atsitikti kokia nors bėda. Mano nuomone, šiuo metu vaikai krikštijami daugiau dėl katalikiško auklėjimo tęstinumo, o ne dėl kadaise gajų prietarų. Tarp savo bendraamžių ir bendraminčių nesu girdėjusi nuostatų, kad iš viso neverta vaikų krikštyti. Priešingai - žmonės krikšto sakramentą tebelaiko svarbia pareiga ir apeiga. Ir ši nuostata tik stiprėja. Tačiau, žinoma, yra ir tokių žmonių, kurie sąmoningai nusprendžia laukti, kada vaikai paaugę patys pasirinks - krikštytis ar ne. Tačiau tai nereiškia katalikybės neigimo ar apskritai tikėjimo atsisakymo.

- Ačiū už išsakytas mintis.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms