Drabužių spalvų reikšmės

Dažniausiai moterys einančios į vieną ar kitą  šventę, suka galvą, kaip pasipuošus, ar kokia spalva labiausiai derėtų, vienai ar kitai progai. Kokios gi spalvos drabužiais labiausiai tinka pasipuošti krikštynoms? Štai keleto populiariausių spalvų reikšmės:

Raudona - senovėje ši spalva buvo siejama su kraujo praliejimu ar nepadoraus elgesio merginų apdarais.  Tačiau šiandien, galime pastebėti ne vieną moterį pasipuošusią šios spalvos drabužiais vestuvėse, krikštynose, artimų žmonių jubiliejuose. Krikštynoms ši spalva tinka, tačiau nevalia būti labai ryškiai, kad neužgožti baltai papuošto kūdikio. Šia spalva pasipuošusi krikštamotė, nori tarsi palinkėti kūdikiui būti karingam, nenusileisti niekam ir niekada. Būti aistringam gyvenime ir siekti savo tikslų. Labiausiai tiktų puoštis rožine ar švelniai rausva spalva.

Balta - pati gražiausia ir tinkamiausia krikštynų spalva. Ja reikia puoštis mamai, krikšto mamai, močiutėms ir artimoms tetoms. Taip vaikui bus smagu aplink matyti šviesius, jam laimės linkinčius žmones. Tai lengvumo ir palaimos spalva, kuri vaikui atneš daug gerų emocijų ir patį svečią nuteiks smagiai.

Aukso spalva -  taip pat labai gera spalva krikštynoms, tai dorybės ir garbės spalva.  Ji neša vaikui gerumą, linksmumą, gerą nuotaiką bei žada turtingą gyvenimą.

Geltona - tai išsiskyrimo ir liūdesio spalva, tačiau ją puoštis galima, nes tuo pačiu ji neša šilumą, jaukumą ir norą gyventi. Labiau tikima, kad šios spalvos negalima dovanoti, nei ją dėvėti.

Žalia - tai vasariška, šilta lietuviška spalva. Ji reiškia viltį ir pasitikėjimą. Šia spalva galima puoštis krikštamotei ir kitiems šventės svečiams, nes vaikelį ji nuteiks ramiai ir santūriai.

Mėlyna - tai šalta spalva, senovėje ją naudodavo gavėnios ar advento laikotarpiu. Tačiau tai liturginė spalva, todėl tinka krikštynoms ar kitoms šventėms. Dažnai krikštijamas kūdikėlis taip pat yra puošiamas mėlynos spalvos elementais ar rūbeliais.

Pilka - nuteikianti nemaloniai ir niūriai. Ji vaiką slegia ir neteikia gerų emocijų.

Ruda - tinkama spalva, bet ne krikšto mamai. Šios spalvos drabužiais gali puoštis tolimi giminaičiai ar draugai, nes ji draugiška spalva. Ir vaikui ji primena žaidimus bei kelia gerą nuotaiką. Rudą spalvą galima derinti su smėlio ar dramblio kaulo spalvomis.

Juoda - juodai puoštis nepatartina krikštamotei. Ši spalva nuo seno žinoma kaip gedulo spalva, tačiau ji labai pamėgta moterų tarpe, kaip elegancijos ir rafinuotumo simbolis. Ją galima priderinti prie daugelio kitų spalvų. Tačiau, kaip bebūtų gaila ji nelabai tinka krikštynoms. Anot prietarų, pasipuošus šia spalva krikštamotė, gali prišaukti nemalonumų šeimai, krikštijančiai kūdikėlį ar atimti iš vaiko visą energiją.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms