Keturių draugų krikštynos

2008.07.01.

Keturios išradingos šeimos iš pajūrio, auginančios po mažą berniuką, nusprendė sau ir savo mažyliams surengti netradicinę krikštynų šventę, drauge pakrikštydamos savo vaikučius - mažuosius Arną, Emilį, Ernandą ir Gvidą.

Nenorėjome eilinių krikštynų, todėl idėja krikštyti keturis vaikus kartu buvo pati geriausia proga padovanoti vaikams išskirtinę šventę,- sako mamytės Rima, Dovilė, Renata ir Giedrė.

Idėja kilo vienam iš tėvelių, dar prieš naujuosius metus. Susitikusios šeimyniškai pasisėdėti pradėjome šnekučiuotis apie tai, kad visi vaikai dar nekrikštyti.  Bandėme dalintis mintimis, kur ir kaip tai daryti, kol vienas tėvelis pasiūlė rengti masines krikštynas. Iš pradžių ši idėja buvo tiesiog "crazy" idėja, bet kuo toliau, tuo labiau pradėjome mąstyti iš tiesų krikštyti mūsų vaikus kartu.  Tarp mūsų vaikučių tik kelių mėnesių skirtumas, todėl pamanėme, kad krikštyti vienu metu keturis padaužas - gera mintis, - pasakoja mama Dovilė.

Sumanymas iškart įgavo pagreitį, tad kone per vieną vakarą buvo pažerta aibė variantų, kaip ir kur krikštyti vaikus. Mąstėme krikštynų šventę rengti  išsinuomotame laive, tačiau vėliau dėl vaikų saugumo ir savo šventos ramybės šios idėjos atsisakėme,  mat mažyliai jau ne kūdikėliai ir yra labai judrūs.  Krikštynų dieną jauniausiam vyrukui buvo 1 metai ir 2 mėnesiai, vyriausiam - 1 metai ir beveik 6 mėnesiai.

Nors idėjų eskalavimas prasidėjo gruodį, tačiau konkrečių veiksmų ėmėmės likus vos porai mėnesių iki šventės. Kadangi žinojome, kad krikštynoms reikės nemažai pinigėlių, nusprendėme visiems bendrai susiburti ir mūsų šventei užsidirbti. Sukūrėme verslo planą padirbėti vieno miestelio šventėje prekybininkais.  Nors daugumos mūsų tiesioginiai darbai visiškai su prekyba nesusiję, ėmėmės šio smagaus darbelio. Vienas iš mūsų tėvelių parūpino visą reikiamą inventorių, įvairių prekių. Vieni stovėjo už prekystalio ir prekiavo įvairiais skanumynais, gėrimais, kiti rūpinosi šašlykais, dar kiti organizaciniais reikalais. Nors vakaras buvo varginantis, viskas praėjo sklandžiai ir linksmai, o  planas užsidirbti šventei - pavyko, - džiaugiasi mamos.

Pasiruošimas krikštynoms taip pat vyko smagiai, viską jaunoms mamytėms darant kartu, kartais pasitelkiant į pagalbą ir tėvelius. Visiems mažyliams buvo pasiūti vienodi drabužėliai krikštynoms - baltos spalvos kelnytės, marškiniai ir kepuraitės, o suaugusieji nutarė pasipuošti  baltos ir juodos spalvos deriniu, tokią idėją pasiūlė ir savo  svečiams. Ir nors tai nebuvo privaloma, tačiau visi svečiai atvyko pasipuošę būtent taip, todėl krikštynos buvo ne tik netradicinės, bet ir stilingos.

Krikšto ceremonija vyko labai mažoje ir jaukioje  Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnytėlėje. Iš pradžių seneliai suglumo - ar mūsų vaikai bus liuteronai, tačiau paaiškinome, kad Kuršių Nerijoje evangelikai ir katalikai dalijasi ta pačia bažnyčia, tad dėl mažylių tikėjimo nereikėtų nerimauti, - šypsosi jauna mama.

Prieš ceremoniją įvyko kiekvieno vaiko fotosesija. Fotgrafė kiekvienai šeimai skyrė po valandą, tad vaikučiai šiek tiek pavargo. Tačiau bažnyčioje padaužos iš kart atgijo - pradėjo lakstyti, dėlioti prie altoriaus buvusias žvakes. Žinoma, žvakių dalybos neapsiėjo ir be ašarų.
Ceremonija patiko visiems - niekas neliko sėdėti suoluose, o kunigo buvo pakviesti susibūrti jaukiai prie altoriaus, apeigos vyko visiems sustojus ratu. Nors įprastai vaikus laiko jų krikštatėviai, tačiau visi  mūsų krikštukai, išskyrus vieną,  buvo ant tėvelių rankų. Jauniems krikšto tėveliams buvo sunku nenuoramas suvaldyti.

Po ceremonijos, paleidę į dangų balionus su palinkėjimais vaikučiams, visus savo svečius pakvietėme į Juodkrantėje esančią kavinę. Mūsų buvo kone 40, todėl užsisakėme visą kavinukę. Išgėrę po taurę šampano, užkandę ir paragavę torto, senelius ir kitus artimuosius išlydėjome namo, o mes su krikšto tėvais ir vaikučiais pasilikome viešbutyje. Išsinuomojome svečių namus - ten ir pratęsėme linksmybes. Jokių tradicinių žaidimų, pramogų, įprastų krikštynoms nerengėme. Tiesiog atsipalaidavome ir džiaugėmės pavykusia švente, - toliau pasakoja mamos.

Paklaustos ar giminės bei artimieji nesistebėjo jaunųjų tėvelių sprendimu rengti ne tradicines krikštynas, o krikštyti keturis draugus kartu, mamos sakosi manančios, jog jau praėjo tie laikai, kai tokios šventės kaip vestuvės ar krikštynos buvo rengiamos ne sau, o giminėms.
Mūsų giminaičiai - labai tolerantiški žmonės, jie labai džiaugėsi tokia krikštynų idėja, ir tokį mūsų sprendimą priėmė tikrai palankiai, pamatę nuotraukas labai džiaugėsi mūsų švente.

Kadaise susipažinusios viename populiariame forume mamoms, moterys susibičiuliavo ir realiame gyvenime, bičiuliais tapo ir jų vyrai. Visi iki šiol bendrauja šeimyninių susibūrimų metu, kartu leidžia laisvalaikį, eina į koncertus, važiuoja į gamtą, prie jūros. 
Bendros vaikučių krikštynos šeimas dar labiau suartino, moterys sakosi tapusios geriausiomis draugėmis, kurias suvedė motinystė. Jos net neabejoja, kad turės dar ne vieną bendrą vaikučių šventę, mažyliai yra ir tikrai bus, kad ir vienas kito gimtadienio svečiais, o  papasakojus aplinkiniams apie bendras jų krikštynas, nuskambėjo net ir tokia mintis "o gal šie keturi vyrukai ir vestuves kartu švęs?" Pagyvensim - pamatysim!

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Keturių draugų krikštynos
Nevertinta

© 2008-2019 Viskas krikštynoms