Krikštynų šventei – baltos žiemos dekoracijos

Nors šaltasis metų laikotarpis nėra krikštynų sezonas, nemažai tėvelių nepabūgsta nosį žnaibančio šaltuko ir vaikučio krikšto sakramentui pasirenka žiemos dieną. Ypač krikštynų padaugėja prieš Kalėdas ir kalėdiniu laikotarpiu. Ir, matyt, ne veltui. Juk nepakartojama Kalėdų dvasia suteikia krikštynoms išskirtinio sakralumo ir pripildo šventę visuotiniu džiugesiu. Be to, krikštijant šaltuoju sezonu galima gauti puikią gamtos dovaną – baltas žiemos dekoracijas.

Krikštynos žiemą turi daug privalumų. Pirmiausia yra daugiau galimybių pasirinkti norimą bažnyčią ir pageidaujamą šventės datą – net ir likus nedaug laiko iki numatomos šventės. Beje, rinkdamiesi bažnyčią nepamirškite pasidomėti, ar ji bus šildoma. Šiltoje patalpoje daug maloniau dalyvauti ceremonijoje ‒ ne tik nereikia paltų ir striukių, slepiančių puošnius apdarus, bet ir krikštukui lengviau atlaikyti vandens užpylimo ir krūtinytės patepimo apeigas. Antra vertus, net ir nešildomoje bažnyčioje kunigai pasirūpina, kad šventas vanduo būtų šiltas ir mažylis nesušaltų.

Taip pat žiemą paprasčiau (neretai ir pigiau!) galima užsisakyti krikštynoms reikalingas paslaugas: pasikviesti fotografą, išsinuomoti sodybą, rezervuoti restoraną, pasidaryti proginę šukuoseną ar makiažą ir pan. Renkantis šventinio pobūvio vietą pirmenybę vertėtų teikti gamtos apsuptyje įsikūrusiam restoranui ar sodybai, kad būtų galima pasinaudoti puikiomis žiemos dekoracijomis, itin tinkamomis šiai tyrumo šventei, ‒ kalnais pusnių, šerkšnu pasidabinusiomis medžių šakelėmis ar eglių ir pušų šakas lenkiančiomis sniego kepurėmis. O jeigu dar gražuolės snaigės sušoktų savo nepakartojamo lengvumo valsą!.. 

Vertėtų pabrėžti, kad šaltuoju metų laikotarpiu atsiveria daugiau galimybių pasirinkti originalius krikštynų rūbelius– mažylius galima dabinti ne tik siūtais ar nertais, bet ir megztais bei veltais drabužėliais, o mažąsias damutes papuošti akinamo baltumo kailinukais. Žinoma, jeigu norėsite vaikutį aprengti baltai nuo galvos iki kojų, papildomų išlaidų susidarys nemažai (ypač, jei reikės įsigyti šiltus batukus vaikštančiam mažyliui), tačiau galima įsigyti tik krikšto suknutę ar kostiumėlį ir žiemai tinkamą skraistę. Šaltajam sezonui krikšto skraistę galima numegzti arba nunerti, tačiau galima pasirinkti ir iš nemažo parduotuvės „Viskas krikštui“ asortimento – pasiūtų iš vilnonio audinio ar trikotažo su pūkeliu. Taip pat parduotuvėje rasite ir šiltų batukų kūdikiams bei kitokių šventinių prekių, padėsiančių įgyvendinti „žieminių“ krikštynų idėją. 

 

 

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.
Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 5 (2 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms