Pasiruošimas krikštynoms

Jei norite, kad jūsų vaiko Krikštas taptų tikra švente, pasiruošti jai prireiks ne tik pinigėlių, bet ir laiko. O laisvo laiko, tik sulaukus vaikelio, lieka išties labai mažai, tad svarbiausia viską tinkamai susiplanuoti.

10 svarbiausių dalykų ruošiantis krikštynoms:

1.Krikštatėvių pasirinkimas.
2.Apsilankymas bažnyčioje, po kurio žinosite tikslią krikštynų datą ir laiką.
3.Kvietimų svečiams išsiuntimas.
4.Šventės vietos pasirinkimas.
5.Fotografo ir/ar filmuotojo užsakymas.
6.Pasirūpinimas apranga (savo ir vaikelio).
7.Šventės scenarijaus kūrimas.
8.Dovanų pirkimas (vaikui, svečiams, krikštatėviams).
9.Krikštynų torto užsakymas.
10.Pasirūpinimas šventės transportu bei svečių nakvyne.

 

Apsilankymas bažnyčioje

Pirmasis žingsnis, ruošiantis krikštynoms, tai apsilankymas savo parapijos bažnyčioje. Apsilankymo metu papasakojama, kada ir kaip vyks Krikštas. Per šias dvi savaites tėvams ir būsimiems krikštatėviams organizuojamos paruošiamosios krikšto paskaitos, dar vadinamos krikšto katechezės užsiėmimais. Šių užsiėmimų metu tėvai supažindinami su krikštu, jo procesu bažnyčioje, išmokinamos krikšto ceremonijos metu sakomos maldos, taip pat pateikiami įvairūs patarimai krikšto tėvams, kuriems po krikštynų suteikiama dar viena pareiga - padėti užauginti vaikelį.

 

Krikštatėvių parinkimas


Taigi dar prieš apsilankant pas kunigą, svarbu jau žinoti, kas taps jūsų vaikelio krikšto tėvais.
Krikštatėviais kviestini praktikuojantys katalikai nuo 16 metų amžiaus, priėmę Pirmosios Komunijos, Sutvirtinimo sakramentus. Taip pat jie privalo gyventi tokį gyvenimą, kuris atitiktų tikėjimą ir prisiimamą atsakomybę - krikštatėviai tampa dvasiniais krikštijamojo tėvais ir yra kartu su tėvais atsakingi už vaiko krikščionišką auklėjimą. Dažniausiai, ir tai jau tapo tradicija, krikšto tėvais kviečiami patys artimiausi žmonės: broliai, seserys ar kiti giminaičiai. Abu tėvai, nenorėdami, kad kuri nors pusė būtų nuskriausta, vieną krikšto tėvą renkasi iš vienos, kitą - iš kitos pusės. Geriausias pasirinkimas - kai krikšto tėvai būna susituokę, taigi jais dažniausiai gali būti tiek giminaičiai, tiek draugai. Nesiūloma rinktis visiškai vienas kito nepažįstančių žmonių, nes bijoma, kad santykiai su draugais gali nutrūkti ir vaikelis liks be savo globėjų, dažnai dar vadinamų „antraisiais tėveliais".

 

Krikšto vardas

Kitas, ne mažiau svarbus akcentas - vaikelio krikšto vardo parinkimas. Krikštijamiesiems rekomenduojama duoti krikščioniškus vardus, kad jie turėtų šventąjį globėją ir gyvenimo pavyzdį. Jei parinktas vardas - ne šventojo - būtinas antras šventas vardas.

 

Drabužiai krikštynoms


Krikšto tėveliai taip pat turi įvairių įsipareigojimų. Vienas iš jų, pagal senas tradicijas, pasirūpinti vaiko krikšto drabužėliais, kuriais prieš krikštynas jie patys vaikelį ir turės aprengti. Šiandien tokios tradicijos nėra griežtai laikomasi, todėl šios užduoties įgyvendinimu gali pasirūpinti ir vaiko tėveliai. Taigi drabužėlių pirkimas - tai susitarimo reikalas tarp tėvų ir būsimų krikšto tėvų. Drabužėliams nėra taikomi kažkokie reikalavimai ar standartai, svarbiausia, kad jie būtų baltos spalvos, nes balta spalva simbolizuoja kūdikio tyrumą ir nekaltumą. Šiais laikais tėvai pradeda elgtis drąsiau ir vaikus puošia įdomiau: puošiant mergaites, suknelė parenkama balta su įvairios spalvos gėlytėmis, o berniukai, kaip tikri džentelmenai, kostiumais. Taip pat drabužių pasirinkimas priklauso ir nuo metų laiko bei oro sąlygų.

 

Krikšto žvakė

Kitas svarbus krikštynų atributas - krikšto žvakė, kurią dažniausiai taip pat perka krikštatėviai. Krikšto žvakė, kuri pagal katalikų tradiciją vaikelį turi lydėti iki gyvenimo pabaigos: pradedant nuo krikšto, paskui per pirmąją Komuniją ir galiausiai, ji turi sudegti prie karsto - svarbiausių žmogaus gyvenimo momentų palydovė.

 

Šventės vietos parinkimas

Po visų krikšto apeigų laukia šventė. Protingiausia, kai tėvai šventės vietą pasirenka netoli bažnyčios. Vertėtų pagalvoti apie tai, kad vaikas mažas ir kad svečiams, atvykusiems iš kitų miestų taip bus daug patogiau. Taigi kelionė nuo bažnyčios iki šventės vietos turėtų trukti kuo trumpesnį laiką.
Kviesti svečius reikėtų pradėti netrukus poto, kai apsilankoma bažnyčioje ir surandama vieta, kur bus švenčiama. Taipogi svarbu žinoti kiek bus svečių ir užsakyti šventės vietą. Siūloma kviesti pačius artimiausius žmones, kurie iš tiesų jūsų šeimai linki tik gero. Nes sakoma, kad iki trijų mėnesių, jei aišku vaikas krikštijamas būtent iki šio amžiaus, vaiko momenėlis yra labai atviras, todėl blogą linkinčių žmonių mintys gali paveikti vaikelį.
Kad šventinė nuotaika būtų puiki, su kavinės ar kitos patalpos savininkais galite susitarti, kad šventinis vakaras būtų uždaras. Jeigu krikštynų šventėje dalyvauja vaikai, gražu, jei sugalvosite, kokias mažas dovanėles ir mažiesiems svečiams.

 

Krikštynų dovanos

Smagiausia dalis - dovanų įteikimas. Dažniausia per krikštynas dovanojamas auksas ar sidabras. Šiais laikais madinga dovanoti sidabrinį šaukštelį ar auksinį angeliuko pakabuką, kuriuos galima nusipirkti bet kurioje juvelyrinių prekių parduotuvėje. Nesiūloma dovanoti auksinio kryželio, nes sakoma, kad vaikas visą gyvenimą „neš kryžių". Apskritai, dovanos būna simbolinės, tačiau nepamirškite mažajam vaikeliui padovanoti ir kokį žaisliuką, kuris jam bus daug mielesnis nei kiti daiktai.
Dovanomis keičiasi ir krikšto tėveliai. Ką jie vienas kitam padovanos, nėra svarbu, svarbiausia, kad per pačias krikštynas sėdėtų stipriai susiglaudę, kad vaiko dantukai būtų tankūs.
Nors visas šis pasiruošimas krikštynoms atrodo labai sudėtingas, tačiau, jei norite, kad jūsų šventė būtų graži ir linksma ne tik jums, bet ir jūsų svečiams, viską darykite su didele meile ir noru. Ir pamatysite, kaip bus linksma prisiminti vaikelio Krikšto dieną.

 

Visa šioje svetainėje publikuojama medžiaga bei nuotraukos priklauso portalui „Viskas krikštynoms", jeigu nenurodyta kitaip.Griežtai draudžiama ja naudotis ir platinti kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse  bet kuriuo pavidalu, be išankstinio raštiško „Viskas krikštynoms" sutikimo. Jei sutikimas gautas, turi būti nuoroda į „Viskas krikštynoms" kaip informacijos šaltinį.

Jūsų vertinimas: Jokio Vidutinis 4.3 (23 balsai)

© 2008-2019 Viskas krikštynoms